Порно і "Кінець Європи"

Поделись с подружками :
Дата и время
26.04.2016
19:30
Место проведения
Киев, Хармс: Володимирська, 45а
Стоимость
50 грн

Кінець Європи пророкують вже здавна. Щойно Європа усвідомила себе як певну єдність, вона відчула можливість свого кінця. Щойно Захід усвідомив себе як захід, як те місце, де заходить сонце, він усвідомив себе як певне завершення. Може, саме ця зачарованість власною смертю, ця хвороба до смерті К’єркєґора, або жах смерті Гайдеґера і є питомою рисою Європи як такої. Німецька назва «Abendland» – вечірня країна – сама штовхає Освальда Шпенґлера до написання твору «Der Untergang des Abendlandes». Перекласти цю сумну тавтологію дуже важко. Адже слово «Untergang» означає занепад, захід, а вечірня країна – це місце, де заходить сонце.

Едмунд Гусерль убачає кризу Європи в кризі європейської раціональності. Тому він вважає, що Європу можуть врятувати лише герої розуму. Але можна вгледіти цю кризу також й у кризі європейської сексуальності. У творі «Покора» Мішель Уельбек змальовує картину мирної ісламізації Європи, яка відбувається насамперед через кризу сексуальних стосунків європейського штибу. Уельбек дивиться на всю європейську культури крізь призму сексуальності, європейську сексуальність розчиняє в порнографії й ухвалює вирок усій Європі.

Цей сюжет народився під час обговорення лекції «Сексуальний конструктор Мілена Кундери», яка відбулася на початку цього року в «Хармсі», і увійшов до книжки есеїв автора «Чарунки долі», яка нарізівиходить друком у Видавництві Старого Лева.


Лектор: Вахтанґ Кебуладзе
Рєєстрація: https://goo.gl/7LYmGw
Оцени статью
(0)
Поделись с подружками :